Jesteś tutaj: Katalog noclegów
Poleć |

David ***

PolskaHotel Ciemna 13, 31-053 Kraków, małopolskie
Hotel znajduje się w odrestaurowanej kamienicy, w centrum starej żydowskiej dzielnicy Krakowa, na Kazimierzu. Wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje Krakowa znajduja się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Informacje o cenie:

 • Cena od:
 • 165 PLN za osobę za dobę przy wynajmie dla 2 osób (330 PLN pokój)

Dodatkowe informacje

Wyposażenie dodatkowe
 

Hotel znajduje się w odrestaurowanej kamienicy, w centrum starej żydowskiej dzielnicy Krakowa, na Kazimierzu. Wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje Krakowa znajduja się w bezpośrednim sąsiedztwie. Dzielnica Kazimierz jest sercem nocnego życia Krakowa. To tutaj znajduje się najwięcej pubów, restauracji i kawiarni, gdzie turyści, a także mieszkańcy przesiadują od rana do późnych godzin nocnych. Coraz więcej artystów przeprowadza się na Kazimierz, odnajdując tutaj unikalną atmosferę i niepowtarzalny klimat. I coraz więcej tutaj turystów, dla większości których zobaczenie Kazimierza jest takim samym obowiązkiem jak spacer po Rynku Głównym i wysłuchanie hejnału z wieży mariackiej. Na Placu Żydowskim latem odbywają się liczne festiwale i imprezy, które służą promowaniu tej pięknej dzielnicy.

Hotel oferuje 21 komfortowo wyposażonych pokoi 1, 2 i 3- osobowych. Każdy pokój jest klimatyzowany, posiada łazienkę, telewizor, telefon, bezpłatne łącze internetowe, mini bar. W łazienkach znajduje się prysznic, suszarka, ręczniki, kosmetyki.W hotelowej restauracji proponujemy obfite śniadania w formie bufetu szwedzkiego.

 

Atrakcje w okolicy

Powrót

Przewodniki po okolicy

Powrót
 • Szlakiem Orlich Gniazd, Kraków - Czestochowa urlop

  Zapraszamy ma piękną wycieczkę, gdzie historyczne, zbudowane z białych wapieni, XIV i XV -wieczne zamki przeplatają się z pięknymi zielonymi krajobrazami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Okazałe ruiny zamku w Ogrodzieńcu są ikoną tego szlaku, ale nie mniej piękny są te w Mirowie, Bobolicach, Olsztynie i inne. Zaczynamy w Krakowie jakby inaczej niż od zwiedzenia Wawelu, następnie ruszamy na szlak, który przebiega przez Ojcowski Park Narodowy, a kończymy na Jasnej Górze. Wycieczka ma niespełna 200 km, można więc przebyć ją i rowerem i samochodem, a i publicznymi środkami transportu.
  Długość: 4 dni
  zobacz plan
 • Zwiedzanie Wawelu

  Wawel należy do najpiękniejszych polskich zabytków doby renesansu. Najprawdopodobniej jest najsłynniejszym polskim zamkiem. Stanowi małe miasto w mieście. Wizyta w grobach królewskich, Kaplicy Zygmunta czy wawelskiej katedrze stanowić może nie tylko żywą lekcję historii, ale także świetną grę wyobraźni (Smok wawelski) i zabawę.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Zabytki Krakowa w jeden dzien

  Kraków jest jednym z ciekawszych i bardziej zabytkowych miejsc w Polsce. Ulice pełne starych kamienic, mnóstwo kawiarni i uliczne kramy zachęcają do spacerów po mieście, a to bogate jest w miejsca, gdzie można odpocząć i się zrelaksować. Będąc w Krakowie jedynie na jeden dzień warto jest obejrzeć główne zabytki miasta i może one zachęca do przyjazdu na dłużej.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Zydowskie zabytki Krakowa

  Żadna wycieczka do Krakowa nie powinna się odbywać bez zwiedzania żydowskiej części miasta. Atrakcje Krakowa, to nie tylko Wawel ale też bogate zabytki kultury żydowskiej. Zabierając ze sobą przewodnik Krakowa warto udać się na Kazimierz i obejrzeć zabytkowe synagogi.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Na styku polsko-zydowskiej kultury w Krakowie

  Krakowski Kazimierz zamieszkany był dawniej przez gminę żydowską. Mimo iż obecnie nie mieszkają tu Żydzi, pozostały po nich piękne zabytki. Szlak wyznaczają stare synagogi oraz kościoły. Będąc w Krakowie, warto obejrzeć miejsca, w którym współistniały obok siebie dwa narody tworzące wspólnie jedną historię i kulturę.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
Polska Bydgoszcz

Obiekt dysponuje 30. miejscami noclegowymi w pokoj...

Polecamy
foto
Polska Suwałki

Dom do wynajęcia

foto
Polska Bydgoszcz

Hotel

foto
Polska Zielona Góra

Hotel