Jesteś tutaj: Katalog noclegów
Poleć |

Monopol Katowice *****

PolskaHotel Dworcowa 5 , 40-012 Katowice, śląskie
Hotel Monopol położony jest w samym centrum w starej części miasta, u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej. Odrestaurowany z rozmachem hotel ponownie otworzył swoje podwoje jesienią 2003r., Dzieje samej budowli oraz legendarnego Cafe Central nierozerwalnie związane są z losami dziewiętnastowiecznych Katowic.

Informacje o cenie:

 • Cena od:
 • 490 PLN za osobę za dobę

Dodatkowe informacje

Wyposażenie dodatkowe
                     

Hotel Monopol położony jest w samym sercu miasta Katowice  u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej. Odrestaurowany z rozmachem hotel ponownie otworzył swoje podwoje jesienią 2003r., Dzieje samej budowli oraz legendarnego Cafe Central nierozerwalnie związane są z losami dziewiętnastowiecznych Katowic.

Pod nazwą Monopol, hotel otworzył swe podwoje w 1903r. i był bez wątpienia jednym z najbardziej luksusowych miejsc przedwojennej Polski. Okres prosperity przypada na lata międzywojenne ubiegłego wieku, kiedy to stanowił ulubiony punkt spotkań przemysłowców, bywalców salonów i artystycznej bohemy tamtej epoki. W maju 1934 r gościł tu Karol Szymanowski, a 31 października 1936 r. w hotelowej restauracji Monopol odbyło się przyjęcie weselne Jana Kiepury i Marty Eggerth. Hotel odwiedzali również Artur Rubinstein, Tadeusz Boy-Żeleński, Eugeniusz Bodo. Dziś, w setną rocznicę powstania, obiekt został z rozmachem i znawstwem odrestaurowany i ponownie czeka na swych gości.

Oryginalny wystrój, eleganckie wnętrza, przywołują klimat lat trzydziestych i harmonijnie łączą się ze współczesnością. Duch minionej epoki ożywa na nowo, a historia miejsca pisana jest bez końca.  Oryginalny wystrój, eleganckie wnętrza, przywołują klimat lat trzydziestych i harmonijnie łączą się ze współczesnością. Najszlachetniejsze materiały, subtelne dekoracje, egzotyczne drewno w autorskich projektach mebli, orientalne dywany, naturalne jedwabie oraz najlepszej jakości marmury użyte do wystroju wnętrz tworzą niezapomniany nastrój i podkreślają wyjątkowość Hotelu Monopol. Wszystkie pomieszczenia hotelu są klimatyzowane, we wszystkich pokojach jest nieodpłatny dostęp do Internetu (sztywne łącze), podłogi we wszystkich łazienkach są podgrzewane, Goście hotelowi mogą nieodpłatnie korzystać ze znajdujących się w podziemiach klubu fitness i basenu.

Po pracowitym dniu pełnym wrażeń zachęcamy Państwa do oddania się relaksowi w podziemiach Hotelu Monopol, gdzie na powierzchni ponad 2000m2 czeka basen, sauna, łaźnia turecka, kompleks fitness, a także centrum odnowy biologicznej. Odprężenie dla ciała, przyjemność dla ducha. Na wyjątkowe zakupy zapraszają ekskluzywne butiki w Pasażu Monopol, a także Vinoteka kryjąca w swoich piwnicach ponad 200 rodzajów win włoskich.

Przyjeżdżając do Hotelu Monopol obok wypoczynku w komfortowych warunkach mogą Państwo liczyć również na doskonałe dania serwowane w hotelowej restauracji Cristallo, gdzie menu zmienia się wraz z porami roku. Wiosną królują nowalijki, latem szparagi i karczochy. Jesienną i zimową porą proponowane są dary lasu i dziczyzna.  Na aromatyczną kawę, koktajl czy aperitif zapraszamy do Kawiarnie Cafe-Bostro Monopol.

Katowice i Śląsk kojarzą się ze spotkaniami biznesowymi. Wychodząc naprzeciw tym wyobrażeniom w Hotelu Monopol zostało stworzone nowoczesne, bogato wyposażone oraz niezwykle ciekawe architektonicznie centrum konferencyjne, które z pewnością sprosta Państwa oczekiwaniom. Na kontrahentów czekają 3 klimatyzowane, zróżnicowane pod względem wielkości sale konferencyjne mogące pomieścić od 20 do 120 osób. Wyposażenie sal: ekran, flipchart, TV, nagłośnienie, sztywne łącze internetowe.

Atrakcje w okolicy

Powrót

Przewodniki po okolicy

Powrót
 • Jesienne Katowice

  Szaro, buro i ponuro? Oto, co mają do zaoferowania Katowice jesienią.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Chorzowska droga do gwiazd

  Tym, którzy z zapałem spoglądają w rozgwieżdżone niebo, lecz nie tylko im, proponujemy wycieczkę do Chorzowa, której celem będzie wizyta w największym w Polsce planetarium. Co warto zobaczyć przy okazji?
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Kopalnie w Katowicach

  Miasto Katowice to duża metropolia stanowiąca centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Znajduje się tutaj wiele kopalń wartych obejrzenia, stanowiące relikt przemysłowej przeszłości oraz obrazujące styl w jakim zostały one wybudowane.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
Polska Kraków

Mieszkanie położone jest w kamienicy na II piętrze...

Polecamy
foto
Polska Poznań

Kwatera prywatna

foto
Polska Częstochowa

Hotel