Jesteś tutaj: Katalog noclegów
Poleć |

Zamek w Baranowie Sandomierskim

PolskaZamek/Pałac/Dworek Zamkowa 20, 39-450 Baranów Sandomierski
Nad środkową Wisłą, w centrum Polski pełnym blaskiem lśni perła architektury polskiej - Zamek w Baranowie Sandomierskim. Siedziba rodu Leszczyńskich jest jedną z niewielu tak znakomicie zachowanych rezydencji magnackich.

Informacje o cenie:

brak danych

Dodatkowe informacje

Wyposażenie dodatkowe
 

Nad środkową Wisłą, w centrum Polski pełnym blaskiem lśni perła architektury polskiej - Zamek w Baranowie Sandomierskim. Siedziba rodu Leszczyńskich jest jedną z niewielu tak znakomicie zachowanych rezydencji magnackich. Zbudowana na przełomie XVI i XVII wieku według projektu Santi Gucciego na wzór Wawelu, otoczona zachwycającym parkiem, urzekająco wpisuje się w pejzaż nadwiślańskich równin. Wnętrza dekorował Jan Chrzciciel Falconi, a Tylman z Gameren stworzył galerię dobudowaną do zachodniej elewacji zamku. On też jest prawdopodobnie autorem bastionowego systemu obronnego. Baranowski Zamek to trzykondygnacyjna budowla założona na planie prostokąta .Jej naroża zdobią cztery okrągłe baszty zwieńczone charakterystycznymi hełmami. Środek elewacji frontowej zajmuje wysunięta wieża z główną bramą wejściową, która poprzez kamienny portal prowadzi na czarujący arkadowy dziedziniec. Na początku XX wieku zamek został odrestaurowany przez T.Stryjeńskiego. Przy odnawianiu wnętrz pracował również m.in. Jacek Malczewski.

Hotel oferuje 2 pokoje jednoosobowe, 2 pokoje dwuosobowe i jeden apartament dla czterech osób na Zamku oraz 7 pokoi jednoosobowych, 14 pokoi dwuosobowych i 8 apartamentów w budynku Hotelowym. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę, telewizję satelitarną, telefon, radio. Pokoje hotelowe mają łazienki z prysznicem i jaccuzi.

Na terenie hotelu znajduje się parking strzeżony.

Restauracja hotelowa serwuje dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Stylowa kawiarnia Zamkowa, bar.

Trzy sale konferencyjne oraz saloniki mogące pomieścić do 200 osób. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w pełny sprzęt audio - wizualny. Miejsc konferencyjnych: 200

Atrakcje w okolicy

Powrót
Polska Starachowice

Szukając miejsca na spotkanie w sercu południowo-w...

Polecamy
foto
Polska Kraków

Hotel

foto
Polska Ostrów Wielkopolski

Hotel

foto
Polska Stare Sady

Hotel