Jesteś tutaj: Katalog noclegów
Poleć |

Lipowy Dom

PolskaAgroturystyka Ukta, 12-220 Ukta, warmińsko-mazurskie
Lipowy dom to esencja wypoczynku na Mazurach. Jest położony pośród morenowych pagórków, nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Informacje o cenie:

 • Cena od:
 • Liczba pokoi:
 • 80 PLN za osobę za dobę
 • 8

Dodatkowe informacje

Wyposażenie dodatkowe
               

Lipowy dom został zbudowany w 2009 roku, w tradycyjnej mazurskiej stylistyce, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Przy budowie użyliśmy recyclowanych materiałów, a na dachu zainstalowaliśmy kolektory słoneczne, które ogrzewają nam wodę. Dom ma własną oczyszczalnię, ogród warzywny, młody sad i oczywiście kompost! 2 odbywają się warsztaty jogi, masażu i tańca. Projektor z dużym ekranem pozwalają na organizację seansów filmowych. OKOLICA Miłośnicy jazdy konnej mają w pobliżu kilka stadnin. W lecie, oprócz kąpieli w kryształowo czystym jeziorze, jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe: do Kadzidłowa – mieści się tam muzeum w chacie podcieniowej z XIX i Park Dzikich Zwierząt; lub do Krutyni – centrum kajakowego, gdzie organizowane są spływy do Wojnowa- wsi, gdzie stoi dawny klasztor staroobrzędowców i cerkiew. Tylko 10 km jest do SPA w Mikołajkach.

Atrakcje w okolicy

Powrót

Przewodniki po okolicy

Powrót
 • Zwiedzanie Mikolajek, Mragowa i Rucianej Nidy

  Wycieczka ma w planie aktywne zwiedzanie charakterystycznych mazurskich miejscowości. Atrakcjami nie są jedynie zabytki, ale również spotkania z przyrodą w stacjach hodowli zwierząt. Do najbardziej popularnych sposobów na Mazurach należą jeziora - tu zaplanowano rejs statkiem.
  Długość: 2 dni
  zobacz plan
 • Ruciane Nida i okolice

  Ruciane Nida i okolice należą do typowych mazurskich miejscowości. Typowe - nie znaczy zwykłe. Można wziąć udział rejsie statkiem lub pływać w jeziorze. W pobliżu znajduje się wiele miejsc, w których można podpatrzyć życie zwierząt w ich naturalnych warunkach. Warto też wstąpić do muzeum poświęconemu prawdziwemu bardowi XX wieku - Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Splyw Krutynia

  Spływ rzeką Krutynią odbywa się tradycyjnymi łodziami, odpychając się od dna grubym drągiem. Lekcja historii, romantyczna wędrówka i dobra zabawa w jednym.
  Długość: 1 dzień
  zobacz plan
 • Tydzien w Lipowym Domu

  Lipowy Dom to miejsce położone w samym sercu krainy tysiąca jezior. Wybierając go na cel wakacyjnej wyprawy warto wiedzieć jakie atrakcje czekają nas w jego okolicach.
  Długość: 7 dni
  zobacz plan
 • Mazury aktywnie na weekend

  Mazury to kraina, która potrafi urzec każdego. Dostarczy atrakcji amatorom aktywnego wypoczynku (spływy kajakowe i "pychówkami", żeglowanie po jeziorach, windsurfing), pasjonatom dzikiej fauny (Park Dzikich Zwierząt), jak i osobom, które pragną odskoczni od codzienności zanurzonej w zgiełku miasta.
  Długość: 2 dni
  zobacz plan
Polska Warszawa

Hotel Novotel Centrum znajduje się u zbiegu dwóch ...

Polecamy
foto
Polska Grudziądz

Hotel

foto
Polska Poznań

Hotel